Materiały kompozytowe

Materiały kompozytowe to najczęściej wykorzystywane materiały do rekonstrukcji zębów. „Białe wypełnienia” wypierają z rynku stomatologicznego wypełnienia amalgamatowe. Kompozyty mają szersze zastosowanie, są trwalsze i pomagają zachować doskonałą estetykę wypełnień. Przeciwwskazaniami do stosowania materiałów kompozytowych są głęboka próchnica o...

Materiały kompozytowe to najczęściej wykorzystywane materiały do rekonstrukcji zębów. „Białe wypełnienia” wypierają z rynku stomatologicznego wypełnienia amalgamatowe. Kompozyty mają szersze zastosowanie, są trwalsze i pomagają zachować doskonałą estetykę wypełnień. Przeciwwskazaniami do stosowania materiałów kompozytowych są głęboka próchnica oraz bruksizm – w pozostałych przypadkach zastosowanie nowoczesnych materiałów kompozytowych jest najlepszym wyborem.

Nowoczesne materiały kompozytowe

Kompozyty zawierają trzy rodzaje składników:

  • Faza nieorganiczna – wypełnienie mineralne lub organiczno-mineralne. Faza nieorganiczna odpowiada za właściwości fizykochemiczne. Od niej uzależnione są takie właściwości, jak twardość i elastyczność wypełnienia, neutralność chemiczna w jamie ustnej oraz wygląd wypełnienie, czyli połysk, kolor, gładkość.
  • Faza organiczna – płynna żywica, która pełni rolę spoiwa. Zapobiega samoistnej polimeryzacji, w pewnym stopniu odpowiada także za efekt kosmetyczny.
  • Substancja wiążąca – silan winylu łączy matrycę z wypełnieniem.

Każdy materiał kompozytowy stworzony został z myślą o konkretnych klasach ubytków i powinien być stosowany zgodnie z przeznaczeniem. Ze względu na właściwości oraz przeznaczenie istnieją dwa podziały materiałów kompozytowych. Pierwszy podział uwzględnia strukturę kompozytów:

  • Kompozyty makrocząsteczkowe
  • Kompozyty mikrocząsteczkowe
  • Kompozyty hybrydowe

Drugi podział kompozytów uwzględnia sposób wiązania i utwardzania żywic łączących:

  • Światłoutwardzalne
  • Chemoutwardzalne
  • Chemo- i światłoutwardzalne
  • Termoutwardzalne

Stosowanie wybranych kompozytów powinno być uzależnione od klasy ubytku. Pod uwagę należy wziąć między innymi takie właściwości, jak skurcz polimeryzacyjny i sorpcja wody, odpowiedzialne za rozszerzenia wypełnienia, twardość i wytrzymałość oraz odporność na zużycie, a także przezierność i kolor. Ogromnie ważna jest także widoczność na zdjęciu RTG.

W naszym sklepie internetowym znajdziesz najlepszej jakości materiały kompozytowe, które umożliwiają wykonanie rekonstrukcji zębów bez względu na ich położenie oraz rodzaj ubytku. Stomatolodzy, mając do dyspozycji kompozyty najlepszych marek, opracowują zęby znacznie dokładniej, szybciej i z doskonałym efektem estetycznym.

Kompozyty światłoutwardzalne i kompozyty hybrydowe

Nasza oferta zawiera materiały kompozytowe GC, Filtek, G-aenial, Charisma. Na szczególne wyróżnienie zasługują kompozyty GC Kalore – nanohybrydowy z technologią monomeru do ubytków klasy I, II, III, IV i V to uniwersalny, niezwykle wytrzymały i trwały materiał kompozytowy. Ivoclar evetric cechuje się doskonałym przyleganiem do szkliwa, umożliwiając uzyskanie najlepszego efektu estetycznego. Kompozyt ten przeznaczony jest do rekonstrukcji zębów przednich, jak i bocznych.

Zakupy materiałów kompozytowych w sklepie Dentikam to gwarancja otrzymania kompozytów świeżych i przechowywanych w zalecanych przez producentów warunków. Dzięki temu materiały te zachowują swoje właściwości. Wybierz kompozyty w odpowiednich kolorach i zamów online już teraz.

Więcej

Materiały kompozytowe Jest 9 produktów.

Pokazuje 1 - 9 z 9 elementów
Pokazuje 1 - 9 z 9 elementów