Producenci

Ostatnio przeglądane

Wytrawiacz Arkona 13g + 13g GRATIS Zobacz większe

Wytrawiacz Arkona 13g

Nowy produkt

Wytrawiacz Arkona 13g + 13g GRATIS - żel przeznaczony do wytrawiania szkliwa celem zwiększania przyczepności i utrzymania uzupełnień stomatologicznych.

Więcej szczegółów

23,00 zł brutto

Więcej informacji

Wytrawiacz Arkona to najpopularniejszy preparat do wytrawiania tkanki zębowej. Stosuje się go w celu zwiększenia przyczepności wypełnień chemoutwardzalnych oraz światłoutwardzalnych. Dzięki wytrawieniu części tkanki zębowej dochodzi do adhezji materiałów wypełnieniowych do zębiny i szkliwa, gdy stomatolog pracuje z materiałami, które nie cechują się samoistną adhezją.

Wytrawiacz Arkona zawiera 36% kwasu o-fosforowego (ortofosforowego). W celu wytrawienia tkanki należy nanieść preparat w odpowiednie i odczekać od 20 do 60 sekund w zależności od stopnia zmineralizowania szkliwa, a następnie spłukać wytrawiacz silnym strumieniem wody i osuszyć szkliwo, uważając, by go nie przesuszyć. Po wytrawieniu szkliwo powinno zmatowieć – jeśli po spłukaniu nie widać zmatowienia, zabieg należy powtórzyć. Nie należy jednak wytrawiać tkanek dłużej niż 120 sekund. Ponieważ wytrawiacz ma kwaśno-gorzki smak, przed nałożeniem preparatu należy odizolować pole zabiegowe od tkanek miękkich, zapewniając pacjentowi komfort.

Wytrawiacz Arkona ma postać żelu oraz kontrastujący ze szkliwem kolor, dzięki czemu jego aplikacja oraz usuwanie są wyjątkowo łatwe. Po dokładnym spłukaniu wytrawiacza, na zębie nie ma żadnych śladów ani przebarwień. Przy prawidłowym użytkowaniu wytrawiacza nie dochodzi do nadmiernego wytrawiania tkanek.

Wytrawiacz zwiększa adhezję i zapobiega powstawaniu szczeliny brzeżnej. Stosowany jest nie tylko do wytrawiania przed aplikacją wypełnień, ale także podczas mocowania zamków ortodontycznych oraz lakowania szczelinowego.

Składniki, jakie wykorzystuje się do produkcji wytrawiacza Arkona, stosowane są poza branżą stomatologiczną, między innymi w produkcji żywności. Podczas stosowania wytrawiacza zgodnie z zalecaniami, preparat ten jest całkowicie nieszkodliwy. Dla bezpieczeństwa należy unikać kontaktu z oczami, skórą oraz tkankami miękkimi jamy ustnej. Jeśli dojdzie do kontaktu wytrawiacza ze skórą, należy przemyć miejsce narażone na wytrawienie dużą ilością zimnej wody.

Wytrawiacz Arkona w strzykawce zawiera 13g