Producenci

Ostatnio przeglądane

GC Fuji IX GP proszek/płyn Zobacz większe

GC Fuji IX GP proszek/płyn

Nowy produkt

GC Fuji IX GP proszek/płyn - kondensowalny materiał glasjonomerowy.

Więcej szczegółów

455,00 zł brutto

Więcej informacji

Fuji IX proszek/płyn to szkłojonomerowy cement, cechujący się wysoką odpornością na ścieranie. Jego gęsta konsystencja pozwala pracować nad daleko położonymi zębami trzonowymi, również w warunkach, w których nie można uzyskać suchego pola. Odporny na obecność śliny wykazuje się wysokimi zdolnościami do adhezji do zębiny i szkliwa, bez konieczności stosowania dodatkowych systemów łączących czy koferdamu.

Duża gęstość materiału glasjonomerowego ułatwia wypełnianie ubytków, a jednocześnie nie klei się do narzędzi stomatologicznych. Samoistna adhezja do tkanek sprawia, że materiał idealnie wiąże się w wilgotnych warunkach, np. podczas pracy bez ślinochronu. Podczas stosowania Fuji IX nie jest konieczne wytrawianie tkanek, co znacznie przyspiesza pracę.

Fuji IX stosuje się w wypełnieniu ubytków klasy I, II, III i V w zębach stałych, jako wypełnienie kanapkowe lub przejściowe wypełnienie w przeciążonych ubytkach I i II klasy, a także jako długotrwałe wypełnienie w nieprzeciążonych ubytków I i II klasy. Materiał ten doskonale sprawdza się jako wypełnienie ubytku klasy V w obrębie cementu korzeniowego. Istnieje także możliwość uzupełnienia materiału kompozytem w przypadku odroczonego wypełnienia kanapkowego oraz odroczonego wypełnienia inlay z porcelany bądź ze złota.

Fuji IX to cement, który zakłada się jednowarstwowo, w jednej porcji. Wypełnienie Fuji IX może być stosowane nie tylko jako wypełnienie ubytków, ale także jako podkład i odbudowa zrębu zęba.

Opakowanie Fuji IX zawiera:

  • 15 g proszku
  • 6,4 ml płynu