Producenci

Ostatnio przeglądane

Fuji IX GP Extra Zobacz większe

Fuji IX GP Extra

Nowy produkt

Fuji IX GP Extra/ 50 kapsułek - kondensowalny cement glasjonomerowy do wypełnień.

Więcej szczegółów

475,00 zł brutto

Więcej informacji

Fuji IX GP Extra to kondensowalny cement glasjonomerowy, który charakteryzuje się sześciokrotnie wyższym uwalnianiem fluoru, niż w przypadku tradycyjnych glasjonomerów. Ponadto odznacza się wysoką odpornością na ścieranie – obie te cechy w połączeniu sprawiają, że cement ten wykorzystywany jest do wypełniania ubytków klasy I, II i V. Dzięki uwalnianiu fluoru na znacznie wyższym poziomie, zastosowanie tego cementu zapobiega powstawaniu kolejnych ognisk próchnicy.

Cement Fuji IX GP Extra posiada właściwości samoistnej adhezji do szkliwa i zębiny – podczas stosowania tego cementu nie jest konieczne stosowanie systemu łączącego ani wytrawianie zębiny. Wystarczy bardzo oszczędne preparowanie tkanek, a cement będzie doskonale przylegał bez konieczności nadawania im retencyjnego kształtu.

Biozgodność na najwyższym poziomie oraz wysoka adhezja zarówno do tkanek zębowych, jak i metalu, żywicy i silaniazowanej porcelany sprawia, że po zabiegu zostaje zachowana szczelność brzeżna. Cement nie uczula i nie podrażnia, dlatego po zabiegu pacjent odczuwa stuprocentowy komfort. Cement Fuji GP Extra dostępny jest w różnych barwach, co pozwala na jak najlepsze dopasowanie koloru cementu do koloru szkliwa pacjenta.

Cement ten doskonale sprawdza się podczas prac protetycznych – jako podkład pod mosty, korony, wkłady i nakłady kompozytowe oraz akrylowe. Doskonale przylega zarówno do tkanek zębów, jak i do materiałów, z których odbudowywana jest korona zęba.

Fuji IX GP Extra wiąże się w przeciągu 2,5 minuty od rozpoczęcia mieszania. Zwiększona przezierność umożliwia stosowanie tego produktu w przedniej części, z zachowaniem estetyki na najwyższym poziomie. Opakowanie zawiera 50 kapsułek.