Producenci

Ostatnio przeglądane

GC Fuji Triage Pink Zobacz większe

GC Fuji Triage proszek + płyn

Nowy produkt

GC Fuji Triage Pink - chemoutwardzalny glasjonomer.

Więcej szczegółów

328,00 zł brutto

Więcej informacji

GC Fuji TRIAGE proszek + płyn to chemoutwardzalny glasjonomer, który cechuje się wysokim poziomem uwalniania fluoru. Wypełnienie to znajduje szerokie zastosowanie w stomatologii, dzięki wszechstronności. Stosuje się go do wypełnień tymczasowych, np. podczas leczenia endodontycznego lub podczas leczenia zębów mlecznych. Dzięki fluorowi zęby – po zastosowaniu wypełnienia tymczasowego – chronione są przed próchnicą.

Fuji TRIAGE stosowany jest także do ochrony przed nadwrażliwością zębów – zarówno profilaktycznie, jak i w walce z tą przypadłością. Stosuje się go wypełnienia bruzd oraz do ochrony obnażonych powierzchni korzenia.  Jako czasowy opatrunek w leczeniu endodontycznym może zostać wykorzystany jako podścielenie ostatecznej odbudowy korony zęba.

Materiał glasjonomerowy Fuji TRIAGE stosuje się także jako ochronę niedojrzałego szkliwa, np. świeżo wyrżniętych trzonowców pokrytych tkanką miękką. GD Fuji TRIAGE występuje w dwóch kolorach:

  • Biały – całkowicie chemoutwardzalny
  • Różowy – możliwe jest wiązanie „na komendę”, czyli przyspieszenie wiązania za pomocą lampy halogenowej. Pod wpływem ciepła materiał utwardza się o 2 minuty szybciej

Fuji TRIAGE łączy się chemicznie, nie ma konieczności wytrawiania tkanek zębowych i stosowania dodatkowych systemów wiążących. To konwencjonalny cement glasjonomerowy bez dodatku żywicy, który sprawdza się doskonale jako wypełnienie tymczasowe oraz jako wypełnienie pośrednie. Kontrastuje podczas prześwietleń RTG, co ułatwia późniejsze stawianie diagnozy i leczenie.

Opakowanie zawiera:

  • 1 x 15 g proszek
  • 1 x 10 g płyn
  • 1 x 6 g Dentin Conditioner