Producenci

Ostatnio przeglądane

GC Fuji Triage kapsułki 50szt/pink Zobacz większe

GC Fuji Triage kapsułki 50szt/pink

Nowy produkt

Fuji Triage / 50 kapsułek -materiał glasjonomerowy.

Więcej szczegółów

455,00 zł brutto

Więcej informacji

GC Fuji Triage kapsułki jest chemoutwardzalnym materiałem glasjonomerowym o działaniu ochronnym i kariostatycznym. Polecany do stosowania podczas leczenia stomatologicznego, w trakcie którego nie jest możliwe zachowanie suchości w jamie ustnej. Fuji Triage wiąże się w obecności śliny tkanki zębowe, bez konieczności stosowania systemu łączącego, kofedramu i wytrawiania tkanki.

Stosowany jest jako tymczasowe uzupełnienie podczas leczenia endodontycznego oraz jako długoterminowe wypełnienie. Doskonale sprawdza się w przypadku leczenia jeszcze nie całkowicie wyrżniętych zębów, których korona częściowo pokryta jest dziąsłem. Materiałem tym można wypełniać ubytki przyszyjkowe, sięgające cementu korzeniowego. GC Fuji Triage to także materiał, który chroni zęby przed nadwrażliwością oraz pomaga zmniejszyć oraz wyleczyć nadwrażliwość zębów.

GC Fuji Triage cechuje doskonała lepkość, dzięki której aplikacja materiału glasjonomerowego jest bardzo łatwa. Jednocześnie idealnie wypełnia on wszelkie bruzdy i szczeliny. GC Fuji Triage występuje w dwóch wersjach – białej i różowej. Chemiczne wiązanie odcienia białego następuje po 4 minutach, natomiast wiązanie odcienia różowego można przyspieszyć za pomocą lampy halogenowej.

Wypełnienie Fuji cechuje bardzo wysokim, stopniowym uwalnianiem fluoru – o 6 razy większym, niż w większości tego typu materiałach glasjonomerowych. Dzięki temu zęby chronione są przed próchnicą jeszcze lepiej. Materiał odznacza się na badaniu rentgenowskim, umożliwia więc szybkie stawianie diagnozy w późniejszym leczeniu stomatologicznym.

GC Fuji Triage nie uczula, nie wywołuje skutków ubocznych, jest wysokiej jakości materiałem glasjonomerowym bez żywicy. Jego kapsułkowa forma pozwala na przygotowanie cementu z zachowaniem odpowiednich proporcji w standardowej wstrząsarce.